2018 Hurda Fiyatları

2018 Hurda Fiyatları

Hurda fiyatları, ürünün ana maddesine göre değişiyor. Demir, bakır, alüminyum, kablo hurda ve metal hurdalar dolara göre değerlenirken ağaç, naylon ve cam ürünler ise farklı bir şekilde hesaplanıyor. Hurdalara genellikle ağırlığı dikkate alınarak değer biçiliyor. Fakat hurdacıya verdiğiniz ürünün eğer sadece ufak bir arızası varsa ya da küçük bir müdahale ile yeniden kullanılabilecek bir durumda olan bir ürün ise hurdacılar gözünde daha geri dönüştürülebilir ve değerli oluyor.

Hurda Fiyatları Neye Göre Değişir?

Günümüzde hurda fiyatları ürünün ağırlığına, hammaddesine, kalitesine ve geri dönüştürülebilir durumuna göre değişir. Aynı zamanda genellikle demir fiyatlarının artması hurda fiyatını da doğrudan etkiler. Bu nedenle insanlar, arızalı ya da eskidiği için artık kullanmadığı ürünleri varsa, ürünlerini hurdacıya vermeyi tercih ediyor. Hurdacılar ise bu ürünleri hurda fiyatları 2018 üzerinden değerlendirerek alıyor. Demir ve metal fiyatı arttıkça özellikle de beyaz eşya güncel hurda fiyatları da artıyor.

2018 hurda fiyatları, hurda fiyatları 2018, güncel hurda fiyatlarıHurdacılar Hangi Kriterlere Göre Ürün Alır?

Hurdacılar, genellikle küçük arızası bulunan, işine yarayabilecek, geri dönüştürülmesi tamir ve onarım ile mümkün olabilecek ürünleri almayı tercih eder. Bu sayede hurdacılar bu ürünlerin tamirinin ve gerekli onarımlarının yapılmasını sağlayarak tekrardan satışa sunar ya da spot mağazalarına bu ürünleri satar. Günümüzde hurda fiyatları 2018 değeri üzerinden hesaplanıyor. Hurdacılar bazı ürünleri tartarak kilosuna göre almayı tercih eder. Bu durumda hurda fiyatları üzerinde ürünün ağırlığının büyük bir etkisi olur. Ağırlığına göre alınan ürünler genellikle daha sonra işlenerek farklı ürünlere dönüştürülür. Bu nedenle de güncel hurda fiyatları büyük önem arz eder.

Hurda Fiyatları 2018

Hurdacılığın asıl amacı, eski ürünlerin değerlendirilerek yenilenmesi ve kullanılabilir ürünler haline getirilerek tekrar satışa çıkarılmasıdır. Bu nedenle hurdacıya verdiğiniz ürünün arızası ne kadar azsa hurda fiyatları o kadar yüksek olur. Ürünün durumuna göre belirlenen güncel hurda fiyatları ile hurdacıların aldığı ürünler yenilenir, boyanır ve sonrasında kullanılabilir hale getirilir ve satışa çıkarılır. Özellikle de sıfır eşya almaya gücü yetmeyen insanlar ve spot mağazaları bu ürünlere büyük ilgi gösteriyor. Son zamanlarda hurdacılar insanlardan topladıkları ürünleri hesaplarken hurda fiyatları 2018 üzerinden değerlendirme yapmaya özen gösteriyor. Demir, bakir ve mobilya alanında yapılan zamlar hurda fiyatlarını da doğrudan ve dolaylı olarak etkiler. Aynı zamanda bakım onarım işlemlerinin maliyeti de bu fiyatların değişiklik göstermesine neden olur. Bu nedenle pek çok unsur da hurda fiyatlarının değişmesine ve fiyat artışına neden olabiliyor.

Hemen Ara
× WhatsApp