Aksaray Hurdacı

Aksaray Hurdacı

İnsanlar hayatları boyunca onlarca kamyonu dolduracak kadar hurda ve atık malzeme üretmektedir. Ayrıca birçok fabrikadan ve işletmeden her sene tonlarca hurda çıkmakta ve bunların değerlendirilmesi konusunda yardıma ihtiyaçları bulunmaktadır. Ayrıca sanayi bölgelerinde günlük olarak ortaya çıkan hurda malzemeler de hesaba katıldığında, tonlarca hurda yerinden alınıp ekonomiye kazandırılmasının profesyonel bir hizmet gerektirdiği ortaya çıkmaktadır.

Kıt Kaynakları Doğru Kullanmak

Milyonlarca liraya mal olan malzemeler ekonomik ömrünü bitirdikten sonra atıl duruma gelmekte ve hurda malzeme olarak ayrılmaktadır. Bu malzemeleri aksaray hurdacı olarak yerinden almak ve değerlendirmek de bizim görevimiz. Hurda ticareti yapmak belirli bir bilgi birikimi ve tecrübe istemektedir. İstanbul’da aksaray hurdacı depomuzda çalışanlarımız uzun yıllar bu işin içinde olan personelimizdir. Malzemelerin ayrıştırılması ve tasnif edilmesinde önemli katkıları bulunmaktadır. Kıt kaynakların en iyi şekilde üretilmesi ve tekrar geri dönüşüme kazandırılması önemli bir işlemdir.

Aksaray’da Hurda Malzemelerinizi Yerinden Alıyoruz

Masa, sandalye, dolap, demir, bakır, sarı, araba hurdası, makine hurdası gibi birçok malzemeyi biriktirmiş olduğunuz veya depoladığınız alanlardan kendi araçlarımız alıyoruz. Araç göndermeden önce aksaray hurdacı işletmemizdeki personelimiz tarafından miktar belirlemesi ve fiyat tespiti çalışması yapılmaktadır. Bazı hurdalar ahşapla birleşik halde depolanabilmekte, bazı bakır teller plastik kaplamaların içinde bulunabilmektedir. Bunların ayrıca kendi depolarımızda ayrıştırılması ve tasniflenmesi gerekmektedir. Bugün aksaray hurdacıları bütün bu işlemleri kendi işleme atölyelerinde yapmaktadır. Yerinde miktar olarak tespiti yapılan hurdalar için ne kadar tonajlı bir kamyon gerektiği belirlenir. Daha sonra her parça malzeme için ister ayrı ayrı, istenirse toptan fiyat belirlemesi yapıyoruz. Çoğu depolardaki hurdalar tek tek tartılamadığı için, daha çok piyasada kabalama olarak tabir edilen toptan fiyatlandırma yapılmaktadır. Müşterilerimiz onayıyla ve sağlanan anlaşmaya bağlı olarak istiflenen hurdaları yerinden alarak işleme alanlarımıza taşımaktayız.

Karışık Hurda Malzemelerin Değerlendirilmesi

Hurda birikimi yapan fabrika, işletme veya kurumlar atık malzemeleri aynı yerde depolamaktadır. İmkanları ve teknik bilgileri olmadığı için hurdaların nasıl istiflenmesi gerektiği konusunu pek dikkate almazlar. Bu tür karışık halde bulunan hurdalar için aksaray hurdacıları aracılığıyla yerinde değer tespiti yapılmaktadır. Genel olarak demir ve sacdan oluşan hurdalar arasındaki bakır, alüminyum, sarı ve kurşun gibi malzemeler imkan varsa tartılarak, imkan yoksa kabalama olarak tespit edilmektedir. Saklama şartlarına bağlı olarak birçok demir ve sac üründe yoğun küf ve korozyon meydana gelmekte ve bu da hurdanın değerini düşürmektedir.

Hurdaları Sizlerle Birlikte Ekonomiye Kazandırıyoruz

Bir hurda malzemeyi veya atık ürünü fırlatıp atmak kolaydır, bir daha görmezsiniz. Ancak ondan kurtulmakla hurda malzemenin hikayesi bitmemektedir. Her atık bir yerlere gider; bu kimi zaman bir tatlı su, kimi zaman ekili bir arazi veya park olabilmektedir. Bu yüzden hurdaların ve atık malzemelerin geri dönüşüm alanlarında toplanması büyük önem taşımaktadır. Bu kapsamda aksaray hurdacıları birçok alanda toplama araçları bulundurmakta ve ara sokaklarda dolaşmaktadır. Doğru bir şekilde depolanmayan hurdalar daha fazla zarar verir ve kirliliğe neden olurlar. En doğru olan hurdaların değerlendirilmesidir. Büyük veya küçük kapsamlı tüm hurda malzemelerinizin yerinden alınarak hem ekonomiye, hem de kendi cebinize katkı sağlaması için firmamızla iletişime geçmeniz yararlı olacaktır.

Hemen Ara
× WhatsApp