Ataşehir’deki Hurdacı Firmaları

Ataşehir’deki Hurdacı Firmaları

Ataşehir’deki Hurdacı Firmaları
Ataşehir’deki Hurdacı Firmaları

Hurdacı firmaları genel olarak cam, plastik, kâğıt ve metal atıklar toplayarak çöplerden arındırır, ayrıştırır, parçalar ve geri dönüşüme hazır hale getirerek tekrar üretime kazandırır. Genel olarak çalışma alanları bu başlıklar dâhilinde olsa da geri dönüşüm için en çok gereken ve ticari olarak en çok getirisi olan ürünler metal türevleri olduğu için özellikle bu alan üzerine çalışmaktadırlar. Bu nedenle özellikle Ataşehir’deki hurdacı firmaları alüminyum hurda alımı, bakır hurda alımı, çinko hurda alımı, demir hurda alımı, elektronik hurdası alımı, makina hurdası alımı, kurşun hurda alımı ve paslanmaz hurda alımı yapmaktadır.

Hurda Alıcıları ve Satıcıları

Hurda alıcıları ve satıcıları birbirini nasıl bulur ve aralarında nasıl bir iş ilişkisi olur bu konuyu inceleyeceğiz. Ataşehir’deki hurdacı firmaları gibi hurda alıcılarının satıcıları bulması zordur. Ancak inşaat firmaları ve üretim tesisleri gibi büyük çaplı faaliyet gösteren ticari firmaları gezerek uzun süreli çalışmalar için bağlantı yapabilmektedirler. Bunun dışında bireysel olarak gelişecek satış işlemleri için kişilere ulaşmaları çok zordur. Diğer taraftan bakıldığı zaman, satıcıların alıcılara ulaşması daha kolay bir yoldur. Hurda satmak isteyen kişi bu konu ile ilgili bilgisi olan birilerine danışabilir, daha önce hurda vermiş olduğu firmayı arayabilir, gördüğü reklamları değerlendirebilir ya da internetten bu konu ile ilgili olarak basit bir araştırma yapabilir.

Her şekilde hurda alımı yapan birçok firmaya kolaylıkla ulaşabilecek olan satıcılar, Ataşehir’deki hurdacı firmaları gibi buldukları firmaların içinde en profesyonel şekilde çalışanını seçmelidirler ki hem kendilerine hem de hurda işinin amacına hizmet edebilsinler. İkinci aşama olarak görüşülen firmalar içerisinden fiyat teklifi toplanması gerekmektedir. İletişime geçilen firmalardan hurda ile ilgili keşif yapılarak fiyat belirlenmesi istenir. Elbette ki bir satıcı kendisine en yüksek fiyat teklifini veren firmaya satış yapmak isteyecektir. Bizler Ataşehir’deki hurdacı firmaları olarak fiyat işinin iki taraf açısından da çok önemli olduğuna ve hassasiyet gerektirdiğine dikkat çekmek istiyoruz. Çünkü piyasa değerinin çok üzerinde verilen fiyatlar, dürüstlük içermeyen fiyatlar olabilmektedir. Fiyatlar kilo bazında belirlendiği için sizleri ikna etmek adına bu fiyat bilgisi yüksek olarak verilip,  tartım esnasında ürününüzün kilosu düşük olarak gösterilebilmektedir. Diğer yönden bakıldığında ise hurda içerisine yabancı madde karıştırarak 3 kiloluk hurda için tartım yapılırken 5 kilo hesaplanmasına sebebiyet verebilen kötü niyetli satıcılar da bulunmaktadır.

 

Hemen Ara
× WhatsApp