Hurdamı Nasıl Satabilirim ?

Hurdamı Nasıl Satabilirim ?

Hurdamı Nasıl Satabilirim ?
Hurdamı Nasıl Satabilirim ?

Hurdalarınızı satabilmek için öncelikli olarak hurda alımı yapacak bir geri dönüşüm firması bulmanız gerekmektedir. Böyle bir firmaya özellikle günümüz de internette yapacağınız bir araştırma ile ulaşmanız çok kolaydır. Önemli olan iletişime geçeceğiniz firmanın alüminyum hurda alımı, bakır hurda alımı, çinko hurda alımı, demir hurda alımı, elektronik hurdası alımı, makine hurdası alımı, kurşun hurda alımı ve paslanmaz hurda alımı gibi çok çeşitli hurda alımları yapıyor olması gerekmektedir. Çünkü hurdamı nasıl satabilirim sorusunu soracak kadar sektöre uzaksanız, satmak istediğiniz hurdanın cinsini bilmeniz ve alıcısını bulmanız son derece zor olacaktır. O nedenle çalışma alanı geniş, her tür hurda toplayan bir firma size kolaylıkla yardımcı olabilecektir.

Hurda Satım İşi Nasıl Gerçekleştirilir?

İnternet üzerinden yapacağınız küçük bir araştırma ile birçok hurda firmasına ulaşabilirsiniz. Telefon ya da online olarak kendileriyle iletişim kurabilirsiniz. Firmalar mutlaka hurda ile ilgili bilgi alabilmek için sizden hurdanın görüntüsünü isteyecektir. Hurdanızın fotoğrafını çekip firmaya ulaştırırsanız, size hızlı bir şekilde hurdanız için kilo bazında fiyat vereceklerdir. Aldığınız fiyatlar doğrultusunda hurdalarınızı satmak istediğiniz firmayı seçtikten sonra, firma ile teslimat konusunu konuşmanız gerekmektedir. Firmaya hurdamı nasıl satabilirim diye sorduğunuzda size büyük ihtimalle getirip teslim edin diyeceklerdir. Bu konuda son derece dikkatli olmalısınız çünkü hurda firmaları hurdanızı gelip kapınızdan teslim alır ve hamaliye, nakliye gibi masrafları kendileri karşılarlar. Bu nedenle teslim edin diyen firmalar genellikle bu masrafları size yüklemeye çalışmaktadırlar ve bu konuda dikkatli olmanız gerekmektedir. Hurdalarınız firmaya ulaştıktan sonra kaç kilo olduklarına bakılmak için tartılır ve size kilo bazında verilen fiyat ile çarpılarak hurdalarınıza karşılık yapılacak ödeme hesaplanır. Bu konuda ise dikkatli olmanız gereken nokta, hurda firmaları nakit olarak çalışmaktadır. O nedenle hurdaları teslim ettiğiniz anda nakit olarak hurdaların parasını almanız gerekmektedir.

Genel olarak detayları toplarsak, hurdamı nasıl satabilirim sorunuza şu şekilde bir özetleme getirebiliriz; öncelikli olarak bir hurda firması bulmanız ve hurdalarınızın görselini paylaşarak fiyat almanız gerekiyor. Bir firmayla anlaştıktan sonra, nakliye detaylarını konuşarak hurdaları teslim ediyor, kaç kilo hurda teslim ettiyseniz ona göre nakit olarak ödemenizi alıyorsunuz, işte hurda satışı için tüm yapmanız gereken bu kadar.

 

 

 

Hemen Ara
× WhatsApp