Şişli Hurdacı

Şişli Hurdacı

Evinizde son zamanlarda eski sürahilerinizin, bardaklarınızın yerine yenilerini aldığınızda artık eskiyenler gözünüze kalabalık görünür ve bu cam ürünleri çöpe atmak istersiniz. Diğer bir seçenekte var aklınıza gelmeyen; internetten bulabileceğiniz veya sokaklarda dolaşan hurdacılara ulaşabilirsiniz. Sizde elinizdeki metal hurdaları elinizden çıkarıp yüksek fiyattan hurda satmak istiyorsanız adresiniz Şişli Hurdacı olsun.

Elinizde gereksiz kalabalık yaratan kavanozlar, meşrubat süt şişeleri hatta lambalar bile cam atık haline gelir bir müddet sonra. Veya pencerenizin camı kırılır, kapı camlarınız yıpranır, dekoratif camlarınızı artık beğenmeyip değiştirmek istersiniz. Peki yine çöpe atmak mı, yoksa ucuz da olsa, cam atıkları toplayan bir hurdacıya vererek doğadaki kaynaklar için verimli kullanılmasını mı tercih edersiniz. Düşünmeden çöpe atılan her renkte, özellikte cam ürünler binbir zorlukla çöplerden ayrılır.

şişili hurdacı, hurdacı şişli, hurdacılar şişli

Şişlide hurdacılık hizmeti veren Ak Metal Hurdacılık, Kapınıza kadar gelip hurdalarınızı almaktadır.

Bir araya getirilen cam ürünler, yüksek olmayan değerlerde hurdacılara satılır. Şişli Hurdacıları ise bu atıkları geri dönüşüm tesislerine fatura karşılığında verir. Geri dönüşüm tesislerine gelen camlar cinslerine ve renklerine göre ayrılarak fiziksel veya kimyasal, biyolojik işlemlerle hammaddeye dönüştürülür. Yüzde yüz geri dönüş yapılabilen ve defalarca hammadde olarak üretime katılabilen kalitesi bozulmayan yegane ürün cam. Geri dönüşen bir cam ürünü eritmek için kullanılan enerji miktarı, yeni cam şişe yapmak için hammaddeyi eritmekten daha az. Evimizde, işyerimizde, girdiğimiz her mekanda kullanılan camlar, geri döndürülmüş camlar. Bazı cam hurdası ile ilgilenen geri dönüşüm firmalarında ise tek tip camların temiz olması kaydıyla cam granül, cam tozu, havuz suyu arıtma kumu, kumlama kumu gibi ürünleri imal ediyor.

Ülkemizde camın atığının geriye dönüştürülmesi sonucu yıllık 30 milyon litre benzinden tasarrufu söz konusu. Cam atıkların asfalt yapımında da kullanılması cam hurdacılığının ne denli önem taşıdığını bir kez daha gösteriyor.

Şişli Hurdacılık Hizmetleri

Ak Metal Hurdacılık, temel faaliyetleri Şişli hurdacılık işleri, Şişli hurda metal alımı, her türlü Şişli hurda alımı ve Şişli hurda satışı işi yapar. Konusunda şişli piyasasında önemli bir paya sahip olan şirketimiz, Türkiye genelinde de geniş yer teşkil etmektedir. Şirketimiz Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından hurda alımı yapmaktadır.

Hurda kağıtlar hurda geri dönüşüm tesislerine teslim edilmediği müddetçe ağaçlarımız, ormanlarımız, doğal kaynaklarımız yok olmaya mahkum kalacak. Çevre bilinci gelişmeyen ülkeler arasında bizim ülkemizde var. Hurda atık olarak kabul edilen kağıtların çöp yığınlarının arasına atılması doğal kaynaklara çok büyük zarar veriyor. Aynı zamanda tarihte kültürümüze de ihanet ettiğimiz bilinçsizliğimizin örnekleri çok var. 1931 yılında Osmanlı arşivlerinin kağıt hurda olarak Bulgaristan’a satılması gibi. 1,5 milyon tarihi belge ve eserler hurda kağıt olarak işlem görmüş ve kilosu 3 kuruşa geri dönüşüm fabrikalarına satılmış. 40 tonluk arşivlerin bir kısmı  Sofya’da hala sergileniyor, ama büyük bir kayıp söz konusu.

Şişli Kağıt Hurdacı

Bizler elden çıkarılmaması gereken, satılmaması gereken hurda kağıtları insafsızca çöplerin içlerine atarak hurdacıların da toplamasına engel oluyoruz. Hurda çöplüklerin içinde yağlanmış, kirlenmiş bir çok kağıtların, gazetelerin, kitapların, kartonların, matbaalardan çıkan hatalı gazete baskılarının da böylelikle geri dönüşümü de mümkün olamıyor. Kağıt hurdalarının satılırken ucuz olması ve çöp olarak görülmesi Türkiye’yi çıkmaza sokuyor.

Türkiye’de toplam kağıt kalitesinin düşük olması atık kağıt fabrikalarını da zarara sokuyor. Sektörün diğer ülkelere oranla atık kapasitesinin düşük olması ihracatın yerine kağıt ithal edilmesini gündeme getiriyor. İhtiyaç duyulan geri dönüşüm hammaddesine ulaşılamadığından sağlıklı bir sonuç elde edilemiyor. Bununla beraber enerji israfını da beraberinde getirerek ekonomi üzerinde de olumsuz etkiler yaratıyor. Oysa atık kağıtlar fabrikalara ulaşsa fabrikalarda temizleme işleminden sonra kağıt üzerinde bulunan mürekkep ve yapıştırıcılardan temizlense kağıt hamuru haline getirilse ve seri üretime hazırlansa. Böylelikle tekrar kullanıma kazandırılan kağıtlar ekonomiye katkısı olduğu  kadar daha da önemlisi küresel ısınmanın da önüne geçecektir.

Şişli Bakır hurda
Şişli Sarı (Pirinç) hurda
Şişli Güngören Çinko hurda
Şişli Sarı Hurda
Şişli Hurda Kablo Çeşitleri
Şişli Krom, Nikel Hurdaları
Şişli Kurşun (Akü) Hurda
Şişli Demirli Karışık Maden Hurdaları

Hemen Ara
× WhatsApp